2018-02-21; 3:13 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 14422630
Šiandien apsilankė: 732
Dabar naršo: 123 
 
Pranešimai spaudai
Skulptorius P. Deltuva sugrįžo su ypatinga dovana Marijampolei

Kultūros centre vasario 6 d. surengtas vakaras, kuriame kraštietį, skulptorių, dailininką, rašytoją poetąPetrą Deltuvą nuoširdžiai sutiko kūrybos gerbėjai, bičiuliai, Marijampoliečių bendrijos, Rotary ir Vytautų klubų atstovai. Simboliška, kad pernai gruodžio mėnesį jubiliejų šventęs kūrėjas savo darbus pristato Marijampolėje šiemet, kai švenčiamas Valstybės atkūrimo 100-metis ir Marijampolė yra Lietuvos kultūros sostinė. Dailininkas ir skulptorius P. Deltuva gimė Spurgučiuose, Sasnavos seniūnijoje, todėl atsidėkodamas savo gimtajam kraštui, iškilus šalies menininkas į Marijampolę sugrįžo su dovanomis: mažąja skulptūra „Baltija“, parodomis ir šilčiausiais prisiminimais.

Kultūros centro Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje atidaryta antroji personalinė P. Deltuvos parodą, kurioje pristatomos skulptūromis, akvarelės ir pastelės darbai bei knygos. Čia galima pamatyti ir gražosios balto marmuro „Baltijos“ skulptūros, kuri 1980 metais buvo padovanota ir atidengta su Marijampole susigiminiavusiame Kokolos mieste Suomijoje, kopiją pagamintą iš poliruotos bronzos. Kaip teigia pats skulptorius, anuomet tai buvo meilės išraiška Lietuvai, siekiančiai laisvės, kuri po dešimtmečio buvo pademonstruota Baltijos kelio akcijoje.

Dailininko P. Deltuvos kūryba galima pasigrožėti ir Šunskų Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje, kurioje eksponuojami sakralinės tapybos paveikslų ciklas „Kristaus kelias“ bei rezidencijoje „Grįžulo“ ratai“, kurią papuošė skulptūrų nuotraukos ir pastelės darbai.

Vakaro metu Savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas pasirašė dovanojimo aktą, kuriuo autorius dovanoja ypatingą dovaną Marijampolei - sumažintą „Baltijos“ skulpūros kopiją. Bendru skulptoriaus ir savivaldybės merės Irenos Lunskienės sutarimu skulptūra bus saugoma Rygiškių Jono gimnazijoje, kurioje P. Deltuva mokėsi. Vicemeras R. Makauskas padėkojo skulptoriuiuž dovaną miestui, atsidavimą savo kūrybai bei  sudarytas plačias galimybes pamatyti jo darbus gimtajame krašte.

„Esate nepaprastai veiklus ir energingas žmogus, drąsus kūrėjas. Savo įvairiapuse kūryba peržengiate įprastas meno ir literatūros suvokimo ribas, esate atviras pasauliui, atsidavęs kūrybinei veiklai, savo Tėvynei ir gimtajam kraštui“,– sveikindamas menininką, sakė R. Makauskas.

P. Deltuva yra sukūręs daug paminklinių ir dekoratyvinių skulptūrų, antkapinių paminklų, portretų. ir medalių. Menininko darbai saugomi Lietuvos dailės muziejuje. Skulptoriaus darbams būdinga santūri plastinė raiška, uždaros kompozicijos, lakoniškos, apibendrintos formos, darnus ryšys su architektūra.

Daugiau nuotraukų rasite čia:https://www.facebook.com/marijampolessavivaldybe/

Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnybaAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus